Diploma esprisi olay oldu! Celal Şengör: Onlar üniversite değil! Emrah Safa Gürkan: Diplomasız da her şey olabiliyorsunuz…

Fatih Altaylı’nın Habertürk ekranlarında sunduğu Teke Tek Bilim programının konukları tarihçi Emrah Safa Gürkan, evrimsel biyolog ve evrim ağacı kurucusu Davet Mert Bakırcı ve Celal Şengör oldu. Gürkan’ın “Doğru da hocam pratik sonuçları var fakat. Adam o diplomayla her şey olabiliyor, gerçi diplomasız da her şey olabiliyorsunuz ama” sözleri gündem oldu.

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sunduğu “Teke Tek Bilim” programında üniversite konusu konuşulduğu sırada tarihçi Emrah Safa Gürkan’ın sözleri gündem oldu.

Gürkan yayında, “Beş yüz kitabı olan, bin kitabı olan üniversite var” dedi. O anlarda Celal Şengör, “Ben daima ne diyorum, Türkiye’de hiç üniversite yok” yorumunda bulundu.

Şengör’ün kelamlarına cevap veren Gürkan ise, “Doğru da hocam pratik sonuçları var lakin. Adam o diplomayla her şey olabiliyor, gerçi diplomasız da her şey olabiliyorsunuz ama” sözlerini kullandı.

İkili ortasındaki diyalog şöyle:

Emrah Safa Gürkan: Türkiye’de sadece bin kitabı olan üniversite var.

Prof. Dr. Celal Şengör: Onlar üniversite değil.

Emrah Safa Gürkan: Ama adam o diplomayla her şeyi olabiliyor. Gerçi diplomasız da her şeyi olabiliyorsunuz fakat…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir