Mustafa Sarıgül’den İmamoğlu’na verilen cezaya tepki: Seçimle gelen seçimle gider, milletin iradesi baskıyla susturulamaz!

Türkiye Değişim Partisi önderi Mustafa Sarıgül, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na verilen cezanın hukuksal değil siyasi olduğunu belirterek, “Seçimle gelen seçimle sarfiyat. Milletin iradesi baskıyla susturulamaz” dedi.

Sözcü’de yer alan habere nazaran, iktidarın “milleti endişe, kuşku ve dert içine sokup devletin bütün imkanlarını kullanarak yerini korumak istediğini” söz eden Sarıgül, bu siyasete ait olarak, “Güç bizim elimizde istediğimizi yaparız derseniz, devletin gücünü haksızlığa, adaletsizliğe alet eder, bir baskı aracı haline getirirseniz, karşınızda kamu vicdanını bulursunuz” ihtarını yaptı. Sarıgül şunları kaydetti:

“TDP tüm teşkilatlarıyla Saraçhane’deydi. Demokrasi ismine herkes oradaydı. Seçimle gelen seçimle gider’ demek için oradaydık. Siyasi iradeler baskı ve yasal yollarla susturulamaz. Siyasetin tercihini 5 yılda bir halk belirler. Bunun dışında yapılan her uygulama antidemokratik uygulamalardır. Demokrasi varsa hepimiz varız demokrasi yoksa siyasi partiler de yok. Demokrasi varsa Atatürk’ün verdiği Cumhuriyet ve laiklik kararı sayesindedir. Bugün iktidarda bulunanlar yarın muhalefette olduklarında kendilerine nasıl davranılmasını istiyorlarsa o şuurda olmalı. Şunu unutmamak lazım halkın verdiği yetkiyi devlet gücü olarak kullanmak demokraside olmaz. Geciken adalet adalet değildir. Şu an itibariyle istinaf Mahkemesi çabucak toplanmalı kısa müddette karar vermeli. Bu karar demokrasi ayıbı olarak tarihe geçmiştir. Seçimle gelen lidere bir siyasi güçle adliye darbesi yapmak hakikat değildir”

Türkiye Değişim Partisi’nin siyasete zarafeti ve nezaketi getirmek için kurulduğunu anlatan Mustafa Sarıgül “Birilerine kızıp kurulan bir parti değiliz. Makam mevki koltuk aramıyoruz” dedi.

Güçlü bir parlamento ve bağımsız bir yargı için kolları sıvadıklarını belirten Sarıgül, Türkiye’nin 7 bölgesinin yedi bakanı olması gerektiğini vurguladı. Tam demokrasi için senato sistemi uygulayacaklarını belirten Sarıgül, 150 milletvekilinin Türkiye Milletvekili olmasını istediklerini anlattı.

Altılı Masa, Saraçhane’de | Babacan: İmamoğlu’na, Kaftancıoğlu’na, Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu reddediyorum

İmamoğlu’ndan ‘rabia’ bildirisi: Bu 4, o 4 değil

Kılıçdaroğlu: Asla başınızı öne eğmeyin, 6 ay kaldı, iktidar olmak için geliyoruz!

Akşener: 16 milyon İstanbullunun dışında 85 milyon Türkiye’nin de yanında olduğunu görüyoruz

 Gültekin Uysal: Bu kararları alanlar başı dik bir halde dolaşamayacaklar

Davutoğlu MHP seçmenine seslendi: Kim ki ulusal iradeye el uzatırsa gerçek terörist odur!

Altılı Masa, Saraçhane buluşmasından kareler

Altılı Masa ve binlerce İstanbullu Saraçhane’de

Altılı Masa’nın Saraçhane’deki mitingini birçok televizyon kanalı canlı yayınlamadı

Altı önderin ortak mitingi öncesi binlerce kişi Saraçhane’de: “Hak, hukuk, adalet demeye geldik”

CHP’li vekiller Saraçhane’de: “AKP’nin siyasi gündemine nazaran karar verildi; sonuçlarına da katlanacaklar”

İmamoğlu’nun “YSK üyelerine hakaret” davası: Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi!

 Ekrem İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ süreci nasıl işleyecek, İstanbul Belediyesi’ni kim yönetecek; 10 soruda İmamoğlu dosyası

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi; karar katılaşırsa ’siyasi yasak’lı olacak!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir