Süper Lig’in ve 1. Lig’in yeni ismi belli oldu

TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleşen toplantıya Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Trendyol Küme Lideri Çağlayan Çetin, Kulüpler Birliği’ni temsilen Fatih Karagümrük Lideri Süleyman Hurma, TFF 1. Lig takımlarını temsilen Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Bugün tarihi bir iş birliğini duyurmak için buradayız. Ülkemizin en güçlü ve en süratli büyüyen markalarından Trendyol ile iş birliğimizi farklı bir kulvara yönlendiriyoruz. Süper Lig bu dönem 66. yılına merhaba diyecek. 2023 ve 2024 döneminde Trendyol ismi ile sahneye çıkacak. 6 Şubat’da yaşanan zelzele felaketi sonrası başlattığımız ‘Omuz Omuza’ kampanyamızın da en büyük destekçisi oldu. Ülkemizin en kıymetli iki kenti ve zelzeleden etkilenen Hatayspor ve Gaziantep FK’ya da sponsorluk yapacak. TFF olarak vazifeye geldiğimiz günden itibaren futbolumuzun marka pahasını arttırmak ve kulüplerimize ekonomik rahatlığa kavuşturmak için projelerimize devam ediyoruz. Bugün de bunlardan bir adedini gerçekleştiriuoruz. Bu mutabakat ile Futbolumuzun marka bedeline de paha katmış olacacağız. Süper Lig şuan da Avrupa’nın en değerli 6. Ligi pozisyonunda. Bu ve bunun üzere iş birlikleri ile dünyadaki yerimizi daha üstlere çekeceğiz. Harika Lig’in yanı sıra TFF 1. Lig’in de bu mutabakat kapsamında olması Anadolu takımlarımızın de ekonomik açıdan elini rahatlatacaktır. 1. Lig’in gelişimi Harika Lig’in de kalite pahasını arttıracak en kıymetli faktörlerden bir tanesi. Bu üslup mutabakatlar biliyorsunuz ki ulusal ekiplerimize da takviye sağlıyor. Maksadımız kaliteli ve hürmete bedel bir futbol izletmek. Bu muahedeyi bir sponsorluk değil, iş birliği olarak görüyoruz. Bize güvenen ve yanımızda olan iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çağlayan Çetin: “Sporun birleştirici gücüne inanıyoruz”

Türk futbolunun marka kıymetini yükseltmek için üzerlerine düşen görevehazır olduklarını vurgulayan Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin, “Çok manalı bir iş birliğini duyurmak üzere bir ortaya geldik. Sporun birleştirici gücüne inanıyoruz. Spor takımlarının ve atletlerimizin destekleyicisi olmaktan gurur duyuyoruz. Federasyon Liderimizin takviyeleri ile yaşanan felaket sonrası gerçekleştirilen Omuz Omuza kampanyasına da takviyemizi verdik. Bugün farklı bir düzeye taşıyoruz. 2023-2024 döneminde Üstün Lig’in ve TFF 1. Lig’in isim sponsoru olacak olmak memnunluk verici. Biz Avrupa’nın en büyük 5 e-ticaret markası içerisindeyiz. Maksadımız daha üstlerde olmak. Bu iş birliği ile futbol markamızın ve atletimizin da Avrupa ve Dünya sahnesinde daha üst sıralara taşımak. Firma olarak Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz. Bu yolda ülke futbolumuzu destekliyoruz. Bugün olduğu üzere bundan sonra da ülke futbolunun gelişimi için elimizden geleni yapacağız” açıklamalarında bulundu.

Süleyman Hurma: “Türk futbolu, iş birlikleri ile vahim durumdan kurtulacaktır”

Ekonomik olarak bu biçim yatırımların ülke futbolu faydasına olduğunu söyleyen Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma, “Türk futbolu vahim sözü ile bile söylem edilemeyecek ekonomik düşünceler yarışırken bu muahede nitekim çok pahalı. Spora ve atlete takviye vermek kolay değildir. Bu manada Türk futbol ailesinin bir ferdi olarak kendilerine teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki Türk futbolu bu bedelli iş iştirakleri ile kısa müddette bu vahim durumdan kurtulacaktır” diye konuştu.

Murat Özkaya: “Türk sporu sponsoruna sahip çıkmayı bilmeli”

Sponsorluk mutabakatlarının mana kazanması için taraftara büyük iş düştüğünü söyleyen Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya, “Türk futbolunun eksiklerini federasyonumuz ile tahlile kavuşturacağımıza inanıyorum. Türk sporu sponsoruna sahip çıkmayı bilmeli. Burada en büyük vazife taraftara ve basın mensuplarına düşüyor. Türk futbolunda sponsor sayısı her gün artarak çoğalıyor. Arbedenin olmadığı temaşenin olmadığı yerde huzur ve muvaffakiyet vardır. Bu mutabakat Türk futbolunun yeni sayfası olsun diyorum” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir